Mlade volonterke iz Gradskog društva Crvenog križa su sudjelovale na trodnevnoj edukaciji za pripadnike terenskih jedinica mladih u organizaciji Društva Crvenog križa Osječko-baranjske županije u Osijeku od 20 do 22. siječnja 2023, te nakon toga i u periodu od 3.veljače do 5.veljače 2023. godine.

Mladi su stjecali znanje iz: djelovanja u katastrofama i kriznim situacijama, imale su prilike naučiti više o prvoj pomoći, osnovama Službe traženja i psihosocijalne podrške te rukovanju i komunikaciji radio stanicama, te tijekom drugog vikenda Prikupljanju i distribuciji humanitarne pomoći, Organizaciji smještaja, korištenje opreme, zaštita i samozaštita, te Koordinacija volontera.

Edukacija je provedena u sklopu projekta POMOZI, Podrška i oblikovanje modaliteta odgovora na zajedničke izazove, koji je sufinanciran od Europske unije putem Europskog socijalnog fonda i Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.

#crvenikriž#POMOZI#osječkobaranjskažupanija#crvenikrižBeliManastir#gdckbelimanastir