Hrvatski Crveni križ je kroz projekt “Sigurnije škole i vrtići” te kroz program Erasmus+. razvio internetsku platformu pod nazivom “www.sigurnija-djeca.hck.hr” za sigurnije i dobro pripremljene škole i vrtiće. Tim povodom podijelili smo torbice prve pomoći u našim školama i vrtićima s ciljem da se stavi naglasak na: pripremu za izvanredne situacije, prvu pomoć, sigurnost u školi, te psihosocijalnu podršku.

Škole koje su zaprimile komplete prve pomoći:
Šećerana, Jagodnjak, “Matija Gubec” Čeminac, Kneževi Vinogradi, Zmajevac, Popovac, Draž i “Dr. Franjo Tuđman” Beli Manastir.
Prva srednja škola Beli Manastir, Druga srednja škola Beli Manastir, Opća gimnazija Beli Manastir i Umjetnička škola Beli Manastir te vrtići: Dječji vrtić “Zeko” Kneževi Vinogradi, Dječji vrtić “Ivančica” Čeminac te Dječji vrtić “Cvrčak” Beli Manastir.