Kroz 30 mjeseci provedbe projekta zaposleno je 75 žena koje su brinule o starijim osobama i/ili osobama u nepovoljnom položaju s područja Grada Belog Manastira, Općine Petlovac i Općine Popovac, kojima je bila potrebna potpora i podrška u obavljanju svakodnevnih aktivnosti. Osim zapošljavanja na 24 mjeseca, 61 žena dodatno je osposobljena za zanimanje gerontodomaćice, istaknuto je na današnjoj završnoj konferenciji projekta „Zajedno za bolju i sretniju budućnost“ u Etnološkom centru baranjske baštine u Belom Manastiru.Projekt „Zajedno za bolju i sretniju budućnost“ iz „Zaželi – Programa zapošljavanja žena“ financiran je sredstvima Europskog socijalnog fonda u iznosu od 9.763.855,19 kuna. Nositelj projekta bio je Hrvatski Crveni križ – Gradsko društvo Crvenog križa Beli Manastir, a partneri su bili Grad Beli Manastir, Općine Petlovac i Popovac te Centar za socijalnu skrb Beli Manastir i Hrvatski zavod za zapošljavanje – Regionalni ured Osijek. Dobivenim iskustvom tijekom dvogodišnjeg rada i stečenom kvalifikacijom projekt je izravno utjecao na povećanje razine zapošljivosti žena, kao i na povećanje njihove socijalne uključenosti u društvo te smanjenje rizika od siromaštva. Ovaj projekt izabran je kao jedan od 100 najuspješnijih projekata u Hrvatskoj, a na današnjoj su konferenciji gerontodomaćicama i partnerima uručene diplome, zahvalnice i pokloni.