Nositelj projekta: Hrvatski Crveni križ, Gradsko društvo Crvenog križa Beli Manastir

Partneri: – Baranjska razvojna agencija Grada Belog Manastira- Udruga za ruralni turizam “Đola”- Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područna služba Osijek

Projekt “Aktiviraj se!” kroz rad mobilnog tima će pronaći i motivirati neaktivne mlade osobe u NEET statusu te ih uvesti u projektne aktivnosti. Mobilni tim će pronaći i motivirati 15 neaktivnih mladih osoba u NEET statusu te ih uvesti u projektne aktivnosti. Projektom će se pridonijeti aktivnom traženju posla i zapošljivosti ciljne skupine provedbom verificiranih programa obrazovanja odraslih, održavanjem edukacija za razvoj mekih i/ili transverzalnih vještina, mentorstvom socijalnog pedagoga i aktivnostima o informiranju na tržištu rada. Dobivenim iskustvom nakon završenih edukacija i stečenih kvalifikacija aktivnosti projekta će direktno utjecati na povećanje razine zapošljivosti ciljne skupine kao i na povećanje njihove socijalne uključenosti u društvo te smanjenje rizika od siromaštva.