Hrvatski Crveni križ 25. listopada obilježava Dan darivatelja krvi, prisjećajući se na taj način prve akcije dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji Crvenog križa, održane 25. listopada 1953. godine nakon nesreće u Željezari Sisak.

Hrvatski Crveni križ punih šest desetljeća organizira i provodi akcije darivanja krvi vodeći se načelima dobrovoljnosti, anonimnosti, solidarnosti, besplatnosti te osiguravajući dovoljne količine krvi i krvnih pripravaka za potrebe zdravstva u Republici Hrvatskoj.

Obilježavanjem Dana dobrovoljnih davatelja krvi GDCK Beli Manastir je odao počast i zahvaljuje se svim dobrovoljnim davateljima krvi koji darujući krv spašavaju mnoge živote. Ravnatelj GDCK Beli Manastir je uputio čestitke svim dobrovoljnim davateljima krvi, te je uručio priznanja darivateljima krvi

Srebrni znak i zahvalnicu za 75 puta darovanu krv dobili su: Stanko Mađarić, Samuel Sokač.

Brončani znak i zahvalnicu za 50 puta darovanu krv dobili su: Branko Bistrović, Zdenko Cerovečki, Josip Vermer, Dragan Sutara i Miroslav Jakić.

Koristimo ovu priliku da zahvalimo svim dobrovoljnim darivateljima krvi na njihovoj humanosti, plemenitosti i spašavanju ljudskih života, te da im čestitamo njihov dan – Dan dobrovoljnih darivatelja krvi Republike Hrvatske.