Jučer smo, zajedno s našim partnerima Udrugom za ruralni turizam Đola i Baranjskom razvojnom agencijom Grada Belog Manastira, održali prvu sportsku bowling radionicu za korisnike projekta “Aktiviraj se!” u Šećerani u PEER centru.

Projekt „Aktiviraj se!“ usmjeren je u aktivnosti i obrazovanje neaktivnih mladih osoba u NEET sustavu, koji je financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda u iznosu preko 1,2 milijuna kuna.

Kroz projekt 15 neaktivnih mladih osoba uključit će se u aktivno traženje posla te povećanje kompetentnosti provedbom verificiranih programa obrazovanja odraslih, održavanjem edukacija za razvoj mekih i/ili transverzalnih vještina, mentorstvom socijalnog pedagoga i aktivnostima o informiranju na tržištu rada.

Dobivenim iskustvom nakon završenih edukacija i stečenih kvalifikacija aktivnosti projekta će direktno utjecati na povećanje razine zapošljivosti ciljne skupine kao i na povećanje njihove socijalne uključenosti u društvo te smanjenje rizika od siromaštva.